Daburn 2616/18-RD-100
2616/18-RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
2616/18-RD-100
Datasheet Download
2616/18-RD-100.pdf
Availability of 2616/18-RD-100
QUANTITY
2616/18-RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/18-RD-100
Internal Part NumberEIS-2616/18-RD-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand41/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.108" (2.74mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length100' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/18-RD-100
Related Links2616/18, 2616/18-RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
2616/18-RD-100 Details Description
Related parts for 2616/18-RD-100
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP ADJ 50MA 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 47 OHM 0606 datasheet.pdf
TERMINAL PIN PTFE INSULATE .180" datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR/W SN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf