Daburn 2616/22-BK-1000
2616/22-BK-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2616/22-BK-1000
Datasheet Download
2616/22-BK-1000.pdf
Availability of 2616/22-BK-1000
QUANTITY
2616/22-BK-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/22-BK-1000
Internal Part NumberEIS-2616/22-BK-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand17/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
RatingsUL Style 3135
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/22-BK-1000
Related Links2616/22, 2616/22-BK-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2616/22-BK-1000 Details Description
Related parts for 2616/22-BK-1000
CONN HEADER ZH SIDE 10POS 1.5MM datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 279.6 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 25NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf