Daburn 2616/22-RD-1000
2616/22-RD-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2616/22-RD-1000
Datasheet Download
2616/22-RD-1000.pdf
Availability of 2616/22-RD-1000
QUANTITY
2616/22-RD-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/22-RD-1000
Internal Part NumberEIS-2616/22-RD-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand17/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/22-RD-1000
Related Links2616/22, 2616/22-RD-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2616/22-RD-1000 Details Description
Related parts for 2616/22-RD-1000
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123L datasheet.pdf
LED 2MMX5MM RT ANG RED/GRN PCMNT datasheet.pdf
FUSE 1100A 690V 3KN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 104POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf