Daburn 2616/26-RD-500
2616/26-RD-500 picture photo
Mfg. Part Number
2616/26-RD-500
Datasheet Download
2616/26-RD-500.pdf
Availability of 2616/26-RD-500
QUANTITY
2616/26-RD-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/26-RD-500
Internal Part NumberEIS-2616/26-RD-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.081" (2.06mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/26-RD-500
Related Links2616/26, 2616/26-RD-500 Datasheet, Daburn Distributor
2616/26-RD-500 Details Description
Related parts for 2616/26-RD-500
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO201AD datasheet.pdf
GDT 230V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 180MA 1.38 OHM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 7.2A 6DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 485K OHM 1/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf