Daburn 2617/10-WH-1000
2617/10-WH-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2617/10-WH-1000
Datasheet Download
2617/10-WH-1000.pdf
Availability of 2617/10-WH-1000
QUANTITY
2617/10-WH-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/10-WH-1000
Internal Part NumberEIS-2617/10-WH-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge10 AWG
Conductor Strand105/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.207" (5.26mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/10-WH-1000
Related Links2617/10, 2617/10-WH-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2617/10-WH-1000 Details Description
Related parts for 2617/10-WH-1000
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TAB 14-20AWG TIN CRIMP TERM datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 8MMX1M SQ datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
POT 2 OHM 150W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
DIODE SW 100V DO-219AB datasheet.pdf