Daburn 2617/14-BK-1000
2617/14-BK-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2617/14-BK-1000
Datasheet Download
2617/14-BK-1000.pdf
Availability of 2617/14-BK-1000
QUANTITY
2617/14-BK-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/14-BK-1000
Internal Part NumberEIS-2617/14-BK-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Conductor Strand41/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.165" (4.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/14-BK-1000
Related Links2617/14, 2617/14-BK-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2617/14-BK-1000 Details Description
Related parts for 2617/14-BK-1000
TRANS NPN DARL 100V 8A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.9V TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 16A DO4 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf