Daburn 2617/14-WH-500
2617/14-WH-500 picture photo
Mfg. Part Number
2617/14-WH-500
Datasheet Download
2617/14-WH-500.pdf
Availability of 2617/14-WH-500
QUANTITY
2617/14-WH-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/14-WH-500
Internal Part NumberEIS-2617/14-WH-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Conductor Strand41/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.165" (4.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/14-WH-500
Related Links2617/14, 2617/14-WH-500 Datasheet, Daburn Distributor
2617/14-WH-500 Details Description
Related parts for 2617/14-WH-500
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
VFD ALPHA/NUM DISPLAY 20X4 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 40-QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/11/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H GOLD datasheet.pdf