Curtis Industries 265A67-14
265A67-14 picture photo
Mfg. Part Number
265A67-14
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories
Brief Description
CONN TERM BLK HINGED CVR 14POS
Datasheet Download
265A67-14.pdf
Availability of 265A67-14
QUANTITY
265A67-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of 265A67-14
Internal Part NumberEIS-265A67-14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories
SeriesCDM
TypeCover - Hinged
Number of Positions14
For Use With/Related ProductsCDM Series
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)265A67-14
Related Links265A, 265A67-14 Datasheet, Curtis Industries Distributor
265A67-14 Details Description
Related parts for 265A67-14
IC TXRX CAN 8BIT 27V 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.2GHZ RRO 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 770MA 546 MOHM datasheet.pdf
5003 DC CONNECTOR W/ FILTER 15A datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 443K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 2M datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf