Curtis Industries 265A67-20
265A67-20 picture photo
Mfg. Part Number
265A67-20
Brief Description
CONN TERM BLK HINGED CVR 20POS
Datasheet Download
265A67-20.pdf
Availability of 265A67-20
QUANTITY
265A67-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 265A67-20
Internal Part NumberEIS-265A67-20
SeriesCDM
TypeCover - Hinged
Number of Positions20
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)265A67-20
Related Links265A, 265A67-20 Datasheet, Curtis Industries Distributor
265A67-20 Details Description
Related parts for 265A67-20
IC DAC CMOS BUFFERD 12BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 500mA Backlight 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS TIN PCB datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 5K 20QFN datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 25K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V/2.95V 5DSBGA datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 47POS datasheet.pdf