Aven 26700-209-PLR
26700-209-PLR picture photo
Mfg. Part Number
26700-209-PLR
Manufacturer
Product Category
Microscopes
Brief Description
MIGHTY SCOPE 5M 10X-200X POLAR
Datasheet Download
26700-209-PLR.pdf
Availability of 26700-209-PLR
QUANTITY
26700-209-PLR Order Process
Ship out your order
Specifications of 26700-209-PLR
Internal Part NumberEIS-26700-209-PLR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAven Tools - Mighty Scope Digital 5M
Standard Package1
Category Optical Inspection Equipment
FamilyMicroscopes
SeriesMighty Scope
TypeMicroscope, Digital
Magnification Range10x ~ 200x
Field of View-
Working Distance0.33" ~ 4.41" (8.5mm ~ 112mm)
IlluminationLED, White (6)
Camera TypeCMOS 1/4"
IncludesSoftware, Stand
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)26700-209-PLR
Related Links26700-, 26700-209-PLR Datasheet, Aven Distributor
26700-209-PLR Details Description
Related parts for 26700-209-PLR
CAP MICA 330PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 670V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC datasheet.pdf
SC 3.81/10/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO214AB datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf