Daburn 2671/27WH-1000
2671/27WH-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2671/27WH-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 27AWG WHITE 1000'
Datasheet Download
2671/27WH-1000.pdf
Availability of 2671/27WH-1000
QUANTITY
2671/27WH-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2671/27WH-1000
Internal Part NumberEIS-2671/27WH-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge27 AWG
Conductor Strand48/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2671/27WH-1000
Related Links2671/27, 2671/27WH-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2671/27WH-1000 Details Description
Related parts for 2671/27WH-1000
IC SER CFG PROM 65K 8-SOIC datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT-23-5 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.22A 270 MOHM datasheet.pdf