ITT Cannon, LLC 27911-13T12
27911-13T12 picture photo
Mfg. Part Number
27911-13T12
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
IR CON 16S PIN CRIMP 20-24
Datasheet Download
27911-13T12.pdf
Availability of 27911-13T12
QUANTITY
27911-13T12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 27911-13T12
Internal Part NumberEIS-27911-13T12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)27911-13T12
Related Links27911, 27911-13T12 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
27911-13T12 Details Description
Related parts for 27911-13T12
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3 OHM datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MXFE 75MSPS FOR TX/RX 64LFCSP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V JB 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf