Laird Technologies - Signal Integrity Products 28R0453-200
28R0453-200 picture photo
Mfg. Part Number
28R0453-200
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
CABLE CORE RIBBON/FLEX 8.00MM
Datasheet Download
28R0453-200.pdf
Availability of 28R0453-200
QUANTITY
28R0453-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 28R0453-200
Internal Part NumberEIS-28R0453-200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
Series-
TypeFlat
DesignSolid
Impedance104 Ohm
Test Frequency100MHz
Material28
Inner Dimension0.315" W x 0.028" H (8.00mm x 0.70mm)
Outer Dimension0.453" W x 0.118" H (11.50mm x 3.00mm)
Length0.472" (11.99mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)28R0453-200
28R0453-200 Details Description
Related parts for 28R0453-200
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.4"L X 2.25"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
PLUG DC MOLD 24AWG STR 2.1MM 6' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/180F SN BK BX datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 20CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf