Laird Technologies - Signal Integrity Products 28R2170-100
28R2170-100 picture photo
Mfg. Part Number
28R2170-100
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
FERRITE SOLID FILTER 34-POS
Datasheet Download
28R2170-100.pdf
Availability of 28R2170-100
QUANTITY
28R2170-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 28R2170-100
Internal Part NumberEIS-28R2170-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
Series-
TypeFlat
DesignSolid
Impedance170 Ohm
Test Frequency100MHz
Material28
Inner Dimension1.720" W x 0.050" H (43.69mm x 1.27mm)
Outer Dimension2.170" W x 0.500" H (55.12mm x 12.70mm)
Length0.500" (12.70mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)28R2170-100
28R2170-100 Details Description
Related parts for 28R2170-100
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 60V datasheet.pdf
MODULE PWR ENT 250V 16/20A SCREW datasheet.pdf
SNSW 10A SLDR NONE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 5MM datasheet.pdf