Laird Technologies - Signal Integrity Products 28S2001-1M0
28S2001-1M0 picture photo
Mfg. Part Number
28S2001-1M0
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
CORE SPLT RIB 52.07MM 2PCS=1
Datasheet Download
28S2001-1M0.pdf
Availability of 28S2001-1M0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
28S2001-1M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 28S2001-1M0
Internal Part NumberEIS-28S2001-1M0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package192
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
Series-
TypeFlat
DesignClip Together (Order Qty 2 = 1 Assembly)
Impedance150 Ohm
Test Frequency100MHz
Material28
Inner Dimension2.050" W x 0.033" H (52.07mm x 0.84mm)
Outer Dimension2.500" W x 0.250" H (63.50mm x 6.35mm)
Length0.511" (12.98mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)28S2001-1M0
28S2001-1M0 Details Description
Related parts for 28S2001-1M0
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.4W SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 5HSIP datasheet.pdf
2P.MT-6-F.CONN. datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS650006 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 14POS datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/04/90 1.5SN BK datasheet.pdf
ROUND SPACER M2 NYLON 1/4" datasheet.pdf
DIODE GP 2.4KV 1050A DO200AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 16A TO263AC datasheet.pdf