Vishay/Sprague 293D226X9004B2TE3
293D226X9004B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D226X9004B2TE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 1411
Datasheet Download
293D226X9004B2TE3.pdf
Availability of 293D226X9004B2TE3
QUANTITY
293D226X9004B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D226X9004B2TE3
Internal Part NumberEIS-293D226X9004B2TE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 293D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D226X9004B2TE3
Related Links293D226X, 293D226X9004B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D226X9004B2TE3 Details Description
Related parts for 293D226X9004B2TE3
15VPP 80DB 2-TERM CERAM BUZZER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK T/H 8POS 3.5MM datasheet.pdf
BATT VRLA 12V 26AH datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 15POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 360MA 1.54 OHM datasheet.pdf