Vishay/Sprague 293D476X0010B2TE3
293D476X0010B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D476X0010B2TE3
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411
Datasheet Download
293D476X0010B2TE3.pdf
Availability of 293D476X0010B2TE3
QUANTITY
293D476X0010B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D476X0010B2TE3
Internal Part NumberEIS-293D476X0010B2TE3
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D476X0010B2TE3
Related Links293D476X, 293D476X0010B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D476X0010B2TE3 Details Description
Related parts for 293D476X0010B2TE3
IC ADC 8BIT 30MSPS ADC 64-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf