Eaton (formerly Cooper Bussmann) 2A1909-16
2A1909-16 picture photo
Mfg. Part Number
2A1909-16
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
KIT MAIN SUB-FEED LUG 1P2W 30-20
Datasheet Download
2A1909-16.pdf
Availability of 2A1909-16
QUANTITY
2A1909-16 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2A1909-16
Internal Part NumberEIS-2A1909-16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2A1909-16
Related Links2A19, 2A1909-16 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
2A1909-16 Details Description
Related parts for 2A1909-16
IC SWITCH QUAD SPDT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 2500W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 13VC 4XSON datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 2A TO252-2 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
1681 APPLIANCE INLET 16A 155C datasheet.pdf