| Internal Part Number | EIS-2AU23B/UV-12 | |
| MSDS Material Safety Datasheet | 25M26X,2AU2zB/UV,31U2ZC/UV,3WzzX | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Tapes, Adhesives | |
| Family | Tape | |
| Series | 2AU23B | |
| Packaging | Roll | |
| Tape Type | Protective | |
| Adhesive | Acrylic | |
| Backing, Carrier | Polymer | |
| Thickness | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) | |
| Thickness - Adhesive | - | |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | - | |
| Width | 12.00" (304.80mm) 1' | |