Semtech 2AX182K4
2AX182K4 picture photo
Mfg. Part Number
2AX182K4
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1800PF 4KV X7R NONSTND
Datasheet Download
2AX182K4.pdf
Availability of 2AX182K4
QUANTITY
2AX182K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2AX182K4
Internal Part NumberEIS-2AX182K4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard Chip
Size / Dimension0.270" L x 0.250" W (6.90mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.252" (6.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2AX182K4
Related Links2AX1, 2AX182K4 Datasheet, Semtech Distributor
2AX182K4 Details Description
Related parts for 2AX182K4
IC SCAN BRIDGE MULTIDROP 48TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX 100/10 PHY 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
FUSE 150A 600V T-LAG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
VERTICAL MOUNT BRACKET FOR DP5 datasheet.pdf
LSF-SMT 5.00/06/135 1.5 BK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf