Semtech 2AX331K3
2AX331K3 picture photo
Mfg. Part Number
2AX331K3
Brief Description
CAP CER 330PF 3KV X7R NONSTND
Datasheet Download
2AX331K3.pdf
Availability of 2AX331K3
QUANTITY
2AX331K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2AX331K3
Internal Part NumberEIS-2AX331K3
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard Chip
Size / Dimension0.270" L x 0.250" W (6.90mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2AX331K3
Related Links2AX3, 2AX331K3 Datasheet, Semtech Distributor
2AX331K3 Details Description
Related parts for 2AX331K3
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 217.35VC AXIAL datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 150UF 20% 4V 2312 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMB datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 3A MED datasheet.pdf
XCEDE 4P REC MONOBLOCK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 25A RED datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf