Microsemi Commercial Components 2EZ110D2E3/TR8
2EZ110D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ110D2E3/TR8
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ110D2E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ110D2E3/TR8
QUANTITY
2EZ110D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ110D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ110D2E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ110D2E3/TR8
Related Links2EZ110D, 2EZ110D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ110D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ110D2E3/TR8
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC USB-TO-UART BRIDGE 28MLP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
C/A,62.5125,12FIB,PLE,MPO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC CLK GENERAT SAS/SATA 16 TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf