Microsemi Commercial Components 2EZ110D5DO41E3
2EZ110D5DO41E3 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ110D5DO41E3
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ110D5DO41E3.pdf
Availability of 2EZ110D5DO41E3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2EZ110D5DO41E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ110D5DO41E3
Internal Part NumberEIS-2EZ110D5DO41E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ110D5DO41E3
Related Links2EZ110D, 2EZ110D5DO41E3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ110D5DO41E3 Details Description
Related parts for 2EZ110D5DO41E3
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 10A LEVER QC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 60MA SYNC 8SOIC datasheet.pdf
DIODE RF PIN 200V 250MW SC70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 247V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf