Microsemi Commercial Components 2EZ110D5E3/TR8
2EZ110D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ110D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ110D5E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ110D5E3/TR8
QUANTITY
2EZ110D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ110D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ110D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ110D5E3/TR8
Related Links2EZ110D, 2EZ110D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ110D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ110D5E3/TR8
TOOL FOR PYF-S RELAY SOCKET 1PC datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 12POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUFF 14BIT SSTL 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf