Microsemi Commercial Components 2EZ110DE3/TR12
2EZ110DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ110DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ110DE3/TR12.pdf
Availability of 2EZ110DE3/TR12
QUANTITY
2EZ110DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ110DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ110DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ110DE3/TR12
Related Links2EZ110D, 2EZ110DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ110DE3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ110DE3/TR12
CABLE MOD COIL 4COND SILVER 10' datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 430 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.6K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25G OLIVE datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 1000VDC DRAWING T6 datasheet.pdf