Microsemi Commercial Components 2EZ190DE3/TR12
2EZ190DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ190DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 190V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ190DE3/TR12.pdf
Availability of 2EZ190DE3/TR12
QUANTITY
2EZ190DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ190DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ190DE3/TR12
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)825 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ190DE3/TR12
Related Links2EZ190D, 2EZ190DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ190DE3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ190DE3/TR12
IC OPAMP JFET 7.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FRONT FLOATING SHEAR datasheet.pdf
RES 221 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW 2.5/5.08W datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 410MA 620 MOHM datasheet.pdf