Microsemi Commercial Components 2EZ19D5/TR12
2EZ19D5/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ19D5/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 19V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ19D5/TR12.pdf
Availability of 2EZ19D5/TR12
QUANTITY
2EZ19D5/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ19D5/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ19D5/TR12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)19V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)11 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 14.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ19D5/TR12
Related Links2EZ19D, 2EZ19D5/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ19D5/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ19D5/TR12
IC OFFLINE SWIT CM HV 14DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
HEATSINK 23X23X19.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV 2CH TRANS 8-SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 10W DO213AB datasheet.pdf