Microsemi Commercial Components 2EZ22D5E3/TR8
2EZ22D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ22D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 22V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ22D5E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ22D5E3/TR8
QUANTITY
2EZ22D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ22D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ22D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)12 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 16.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ22D5E3/TR8
Related Links2EZ22D, 2EZ22D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ22D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ22D5E3/TR8
U-03=SSB TERMINAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 5.1A 28 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.3A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DUAL .100 R/A datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 28POS datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 16V NP0 0508 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf