Microsemi Commercial Components 2EZ30DE3/TR8
2EZ30DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ30DE3/TR8
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ30DE3/TR8.pdf
Availability of 2EZ30DE3/TR8
QUANTITY
2EZ30DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ30DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ30DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ30DE3/TR8
Related Links2EZ30D, 2EZ30DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ30DE3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ30DE3/TR8
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.5W MONO 9BGA datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 84PLCC datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 166W TO247-3 datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 3M datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 24POS datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 44 POS datasheet.pdf
CMC HDR ASSY 154 WAY JD MECA datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD8364 datasheet.pdf
15UF 25V 6.502X15.164 105C RAD datasheet.pdf