Microsemi Commercial Components 2EZ30DE3/TR8
2EZ30DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ30DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 30V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ30DE3/TR8.pdf
Availability of 2EZ30DE3/TR8
QUANTITY
2EZ30DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ30DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ30DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ30DE3/TR8
Related Links2EZ30D, 2EZ30DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ30DE3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ30DE3/TR8
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
STAT BAG MET-IN 10"X10"ZIP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE 25COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf