Microsemi Commercial Components 2EZ33D5E3/TR12
2EZ33D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ33D5E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 33V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ33D5E3/TR12.pdf
Availability of 2EZ33D5E3/TR12
QUANTITY
2EZ33D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ33D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ33D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)23 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 25.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ33D5E3/TR12
Related Links2EZ33D5, 2EZ33D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ33D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ33D5E3/TR12
IC PCI SW 24LANE 3PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
REMOVAL TOOL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 40-QFN datasheet.pdf
CONN EDGE .050 50POS DR TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf