Microsemi Commercial Components 2EZ33DE3/TR12
2EZ33DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ33DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 33V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ33DE3/TR12.pdf
Availability of 2EZ33DE3/TR12
QUANTITY
2EZ33DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ33DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ33DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)23 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 25.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ33DE3/TR12
Related Links2EZ33D, 2EZ33DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ33DE3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ33DE3/TR12
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOEIAJ datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 4.83MM datasheet.pdf
RES 2.05 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 8 CONTACTS datasheet.pdf