Microsemi Commercial Components 2EZ4.3D2E3/TR8
2EZ4.3D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ4.3D2E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ4.3D2E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ4.3D2E3/TR8
QUANTITY
2EZ4.3D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ4.3D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ4.3D2E3/TR8
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ4.3D2E3/TR8
Related Links2EZ4.3D, 2EZ4.3D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ4.3D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ4.3D2E3/TR8
RES 158 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220-3 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48DIP datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 48-TSOP TO 40-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
HDM SMPR090F K datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf