Microsemi Commercial Components 2EZ4.3D5/TR12
2EZ4.3D5/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ4.3D5/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ4.3D5/TR12.pdf
Availability of 2EZ4.3D5/TR12
QUANTITY
2EZ4.3D5/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ4.3D5/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ4.3D5/TR12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ4.3D5/TR12
Related Links2EZ4.3, 2EZ4.3D5/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ4.3D5/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ4.3D5/TR12
IC OTP 1MBIT 45NS 40VSOP datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
IC LASER DVR 1.25GBPS 2.5V 16QFN datasheet.pdf
2.00MM UNSHROUDED HDR datasheet.pdf