Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16M10-26SB
2M801-007-16M10-26SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16M10-26SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 26C 26#23 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16M10-26SB.pdf
Availability of 2M801-007-16M10-26SB
QUANTITY
2M801-007-16M10-26SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16M10-26SB
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16M10-26SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16M10-26SB
Related Links2M801-007-, 2M801-007-16M10-26SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16M10-26SB Details Description
Related parts for 2M801-007-16M10-26SB
RES SMD 75K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADR 6POS DL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf