Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16M13-220PA
2M801-007-16M13-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16M13-220PA
Brief Description
M801 20C 20#20HD PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16M13-220PA.pdf
Availability of 2M801-007-16M13-220PA
QUANTITY
2M801-007-16M13-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16M13-220PA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16M13-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16M13-220PA
Related Links2M801-007-, 2M801-007-16M13-220PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16M13-220PA Details Description
Related parts for 2M801-007-16M13-220PA
JUMPER-H1500TR/A3048W/H1500TR 3" datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
AHN NEW 2 FORM C datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Micropower Temperature Switches in SOT-23 IC datasheet.pdf