Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16NF10-201PB
2M801-007-16NF10-201PB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16NF10-201PB
Brief Description
M801 6C 4#23 2#12 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16NF10-201PB.pdf
Availability of 2M801-007-16NF10-201PB
QUANTITY
2M801-007-16NF10-201PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16NF10-201PB
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16NF10-201PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16NF10-201PB
2M801-007-16NF10-201PB Details Description
Related parts for 2M801-007-16NF10-201PB
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 21C S 120" WHT JACKS datasheet.pdf
MST BARRIER 18X20" 6.5MIL 100PK datasheet.pdf
TV 39C 39#16 SKT RECP datasheet.pdf
80UF 150V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf