Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16NF6-4PA
2M801-007-16NF6-4PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16NF6-4PA
Brief Description
M801 4C 4#23 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16NF6-4PA.pdf
Availability of 2M801-007-16NF6-4PA
QUANTITY
2M801-007-16NF6-4PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16NF6-4PA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16NF6-4PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16NF6-4PA
Related Links2M801-007, 2M801-007-16NF6-4PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16NF6-4PA Details Description
Related parts for 2M801-007-16NF6-4PA
IC DAS 8CH 12BIT 5V 28-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 42A SOT-227 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf