Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16ZN8-200PA
2M801-007-16ZN8-200PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16ZN8-200PA
Brief Description
M801 6C 4#23 2#20 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16ZN8-200PA.pdf
Availability of 2M801-007-16ZN8-200PA
QUANTITY
2M801-007-16ZN8-200PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16ZN8-200PA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16ZN8-200PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16ZN8-200PA
Related Links2M801-007-, 2M801-007-16ZN8-200PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16ZN8-200PA Details Description
Related parts for 2M801-007-16ZN8-200PA
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 1.92K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC RF TXRX SNGL-CHIP LP 20QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf