Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-26M10-5SA
2M801-007-26M10-5SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-26M10-5SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 5C 5#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-26M10-5SA.pdf
Availability of 2M801-007-26M10-5SA
QUANTITY
2M801-007-26M10-5SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-26M10-5SA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-26M10-5SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-26M10-5SA
Related Links2M801-007, 2M801-007-26M10-5SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-26M10-5SA Details Description
Related parts for 2M801-007-26M10-5SA
RES 31.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN ECL 2 4/6 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
BOARD MINI MOD SPC564 324PBGA datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD ONE VALVE AMP-O-LECTRIC PR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf