Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16M10-201PA
2M801-008-16M10-201PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16M10-201PA
Brief Description
M801 6C 4#23 2#12 PIN PLU THRD
Datasheet Download
2M801-008-16M10-201PA.pdf
Availability of 2M801-008-16M10-201PA
QUANTITY
2M801-008-16M10-201PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16M10-201PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16M10-201PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16M10-201PA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16M10-201PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16M10-201PA Details Description
Related parts for 2M801-008-16M10-201PA
TERM SOLDER TURRET .078"D .234"L datasheet.pdf
YOKE CLAMP W/O HOOD 6X6MM datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRAY 3" datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TVSOP datasheet.pdf
FIXED IND 545NH 230MA 1.9 OHM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 1/2X132" A MED datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.6V SSOT-2 datasheet.pdf
OSC OCXO 20MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf