Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16M10-26SB
2M801-008-16M10-26SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16M10-26SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 26C 26#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16M10-26SB.pdf
Availability of 2M801-008-16M10-26SB
QUANTITY
2M801-008-16M10-26SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16M10-26SB
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16M10-26SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16M10-26SB
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16M10-26SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16M10-26SB Details Description
Related parts for 2M801-008-16M10-26SB
OSC XO 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SCR 600V 40A TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 20BIT 1CH LP SD 16TSSOP datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
2.5 W/B RETAINER datasheet.pdf
CONV DC-DC 5V 6A +/-15V 0.3A 40W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SCKT datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf