Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16M7-25PC
2M801-008-16M7-25PC picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16M7-25PC
Brief Description
M801 5C 5#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16M7-25PC.pdf
Availability of 2M801-008-16M7-25PC
QUANTITY
2M801-008-16M7-25PC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16M7-25PC
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16M7-25PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16M7-25PC
Related Links2M801-008, 2M801-008-16M7-25PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16M7-25PC Details Description
Related parts for 2M801-008-16M7-25PC
CER RESONATOR 16.0MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 2W DO204AL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf