Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16M9-200PA
2M801-008-16M9-200PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16M9-200PA
Brief Description
M801 6C 4#23 2#16 PIN PLU THRD
Datasheet Download
2M801-008-16M9-200PA.pdf
Availability of 2M801-008-16M9-200PA
QUANTITY
2M801-008-16M9-200PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16M9-200PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16M9-200PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16M9-200PA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16M9-200PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16M9-200PA Details Description
Related parts for 2M801-008-16M9-200PA
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC LINE RECEIVER QUAD 14-SOEIAJ datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 4.0A datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf