Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16NF10-26SA
2M801-008-16NF10-26SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16NF10-26SA
Brief Description
M801 26C 26#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16NF10-26SA.pdf
Availability of 2M801-008-16NF10-26SA
QUANTITY
2M801-008-16NF10-26SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16NF10-26SA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16NF10-26SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16NF10-26SA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16NF10-26SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16NF10-26SA Details Description
Related parts for 2M801-008-16NF10-26SA
IDC CABLE - ASC16H/AE16M/X datasheet.pdf
RELAY START/STOP 120V 90A AC OUT datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 10NS 119BGA datasheet.pdf
FUSE HOLDER 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC SWITCH FET DRV HYBRID datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V .125A PCB datasheet.pdf