Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16NF16-12SB
2M801-008-16NF16-12SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16NF16-12SB
Brief Description
M801 12C 12#16 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16NF16-12SB.pdf
Availability of 2M801-008-16NF16-12SB
QUANTITY
2M801-008-16NF16-12SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16NF16-12SB
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16NF16-12SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16NF16-12SB
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16NF16-12SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16NF16-12SB Details Description
Related parts for 2M801-008-16NF16-12SB
RELAY OPTO DPST 120MA 8 SMD datasheet.pdf
IND LED MOUNT NATURAL H .210 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN FFC/FPC RCPT HSG 36POS 2.54 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANSISTOR NPN TO-46 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.05A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
LABEL 1X1" BLUE/RED ON WHT 50/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf