Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16NF5-3PA
2M801-008-16NF5-3PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16NF5-3PA
Brief Description
M801 3C 3#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16NF5-3PA.pdf
Availability of 2M801-008-16NF5-3PA
QUANTITY
2M801-008-16NF5-3PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16NF5-3PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16NF5-3PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16NF5-3PA
Related Links2M801-008, 2M801-008-16NF5-3PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16NF5-3PA Details Description
Related parts for 2M801-008-16NF5-3PA
JUMPER-H1507TR/A3049L/H1507TR 3" datasheet.pdf
IC COMP NANOPOWER W/REF 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
AC DRIVE,480V 3PH,3HP 2.2KW CT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 10% 1000VDC datasheet.pdf