Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26M10-26SA-LC
2M801-008-26M10-26SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26M10-26SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
M801 26C 26#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-26M10-26SA-LC.pdf
Availability of 2M801-008-26M10-26SA-LC
QUANTITY
2M801-008-26M10-26SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26M10-26SA-LC
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26M10-26SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26M10-26SA-LC
2M801-008-26M10-26SA-LC Details Description
Related parts for 2M801-008-26M10-26SA-LC
FIXED IND 12UH 1.4A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +-12V 10W OUT datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES 2.20K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 12V datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf