Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26M16-5PA
2M801-008-26M16-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26M16-5PA
Brief Description
M801 5C 5#12 PIN PLUG THR
Datasheet Download
2M801-008-26M16-5PA.pdf
Availability of 2M801-008-26M16-5PA
QUANTITY
2M801-008-26M16-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26M16-5PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26M16-5PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26M16-5PA
Related Links2M801-008, 2M801-008-26M16-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-26M16-5PA Details Description
Related parts for 2M801-008-26M16-5PA
CONN PLUG 18-14AWG TIN SHUR datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/64"-1000' BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf