Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26NF10-201PB
2M801-008-26NF10-201PB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26NF10-201PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 6C 4#23 2#12 PIN PLUG THR
Datasheet Download
2M801-008-26NF10-201PB.pdf
Availability of 2M801-008-26NF10-201PB
QUANTITY
2M801-008-26NF10-201PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26NF10-201PB
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26NF10-201PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26NF10-201PB
2M801-008-26NF10-201PB Details Description
Related parts for 2M801-008-26NF10-201PB
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A SPAK-3 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
EBBI IDT REC COVER 68CKT datasheet.pdf
RES 13K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO220AA datasheet.pdf